W przypadku wystąpienia szkody wodnej proponujemy metodę osuszania kondensacyjnego, absorpcyjnego oraz osuszanie ciśnieniowe warstw izolacyjnych zwane metodą podposadzkową.

Zastosowanie konkretnej metody osuszania jest związane z rodzajem zalania oraz z konstrukcją budynku:

  1. Osuszanie kondensacyjne stosuje się w przypadku zalania konstrukcji monolitycznych w tym na przykład ścian czy posadzek gdzie nie występują warstwy izolacyjne czy inne warstwy ozdobne.
  2. Osuszanie absorpcyjne stosuje się również w przypadku osuszania konstrukcji niewarstwowych jednak w bardzo niskich temperaturach w których osuszacz kondensacyjny nie będzie pracował
  3. Osuszanie podposadzkowe stosujemy wówczas kiedy woda dostanie się pod warstwy izolacyjne w tym na przykład  płytki ceramiczne, styropian, folię .

W naszej ofercie znajdziecie Państwo specjalistyczną metodę osuszania warstw izolacyjnych AERCUBE AERIAL

Systemy osuszania podposadzkowego / międzywarstwowego AERIAL to światowej klasy rozwiązania wspierające osuszanie po zalaniu. System AERIAL umożliwia osuszanie bez usuwania posadzki

Osuszanie podposadzkowe- międzywarstwowe to usuwanie wody spod posadzki, płytek ceramicznych, podłogi laminowanej i drewnianej bez konieczności usuwania tych warstw. W przypadku osuszania podposadzkowego stosuje się specjalistyczne zestawy, które jednocześnie wtłaczają pod warstwy gorące powietrze oraz wypompowują nagromadzoną wodę z pod niedostępnych powierzchni. 

Metoda ta ma zastosowanie w przypadku struktur- konstrukcji wielowarstwowych kiedy nie chcemy usuwać poszczególnych warstw np. glazury czy podłogi drewnianej która szczęśliwie nie uległa zniszczeniu. Na powierzchni podłogi lub ściany wywiercamy jedynie małe otwory służące do przyłączenia węży specjalistycznych zestawów osuszających podposadzkowo. 

Zastosowanie systemów do osuszania podposadzkowego AERCUBE to głownie osuszanie po zalaniu. 

Proponujemy Państwu kompleksową usługę w ramach likwidacji szkody: 

  • ocena rozległości szkody wraz z pomiarami wilgotności i wycenę dla firmy ubezpieczeniowej
  • kompleksowe osuszanie wraz z usunięciem wody spod posadzki oraz osuszanie kondensacyjne
  • protokół oraz pomiary po osuszaniu

Osuszanie podposadzkowe AERIAL przyspiesza osuszanie po zalaniu ponieważ zaoszczędza również czas kosztowych remontów.